درباره ما

هلدینگ توسعه طلوع تجارت خلیج فارس از سال 1389 با هدف سرمایه گذاری در کسب و کارهای گوناگون و تمرکز بر تکمیل زنجیره ارزش کسب‌و‌کارها آغاز به فعالیت نموده است.
فعالیت‌های جاری شرکت‌های زیرمجموعه این هلدینگ شامل حمل و نقل ریلی در بخش بار و مسافر، حمل و نقل زمینی، دریایی و هوایی، صادرات خشکبار، تولید و بازرگانی داخلی و خارجی آهن اسفنجی، گندله، کنسانتره و محصولات فولادی، تولید اتوبوس برقی و سرمایه گذاری در بازار سرمایه می‌باشد.
فعالیت‌های نوپایی نیز در زمینه‌های سرمایه گذاری در شرکت‌های دانش بنیان و فناوری محور در این مجموعه شکل گرفته است.

پیام ریاست هیئت مدیره

امروز که هلدینگ توسعه طلوع تجارت خلیج فارس با زحمات بنیان گذاران و با تکیه بر توان مدیران مجرب و توانمند، همچنین تلاش و همکاری کارکنان متعهد توانسته در مسیر ارزش آفرینی گام بردارد، شایسته است که با استفاده از ظرفیت های اقتصادی عظیم کشور و تجهیز و بسترسازی مناسب در حوزه های تولیدی، خدماتی و بازرگانی به سمت تعالی گام بردارد.

در این راه با بهره گیری از تجارب موفق و توان و دانش جوانان برومند کشور و استفاده از سازه و کارهای نوین مدیریتی حداکثرسازی بهره وری را در اولویت خود قرارداده و با استفاده از بروزترین و کارآمدترین ابزارها ضمن ارزش آفرینی برای مجموعه سهامداران برآنیم تا گامی به قدر وسع در راستای اعتلای کشور عزیزمان برداریم.

سیدحسین هاشمی

پیام مدیرعامل و سهامدار عمده

به لطف و عنایت الهی، هلدینگ توسعه طلوع تجارت خلیج فارس با نگاهی توسعه گرا و به کمک تیمی از مدیران مجرب توانسته است با ورود به کسب و کارهای مختلف و توزیع سبد سرمایه گذاری خود، در  ثروت آفرینی و ایجاد اشتغال پایدار گام های موثری بردارد. تلاش بر این است توسعه کسب و کارها و در صورت امکان تشکیل زنجیره های ارزش آفرینی، سرلوحه ی فعالیتهای این هلدینگ باشد و به عنوان امری مهم و ضروری نهادینه شود. روحیه ی توسعه گرا، در جستجو‌ی تبدیل تهدید به فرصت و دوام کسب و کار در هر شرایطی است. لذا تقویت چنین نگرشی در بین نیروی انسانی به عنوان رکن اصلی این هلدینگ، از مهمترین مسائل است. مضافاً اینکه در شرایط حاضر که کشور تحریم های بین المللی سختی را تجربه می کند، استمرار فعالیتهای بخش خصوصی و تلاش فعالین اقتصادی برای برون رفت از این شرایط بسیار مهم است.

امیدوارم با کمک پروردگار متعال و به همت تیم مدیریتی و اجرایی این هلدینگ بتوانیم در عرصه های مختلف اقتصادی حضوری مثمرثمر داشته باشیم؛ چرا که هر فعال اقتصادی نه تنها در قبال هدایت و رشد کسب و کار خود بلکه در قبال جامعه ی خود نیز مسئول است و بایستی در رشد و توسعه ی جامعه هم سهیم باشد.

حمید عزت‌آبادی پور

چشم انداز، اهداف و ماموریت‌ها
هلدینگ توسعه طلوع تجارت خلیج فارس

چشم انداز

ورود به فهرست 100شرکت برتر ایران در افق 1404 با تکیه بر:

اشتغال آفرینی پایدار
خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی
حداکثر سازی بهره وری
ارزش آفرینی و تکمیل زنجیره های ارزش

اهداف کلان

در حوزه مالی:
افزایش درآمدزایی
ارتقاء بهره وری عوامل

در حوزه ذینفعان:
ارزش آفرینی برای ذینفعان (سهامداران، شرکتهای زیرمجموعه، کارکنان و …)
کمک به افزایش سهم بازار هلدینگ

در حوزه توسعه فرآیندهای داخلی:
بهبود مدیریت پشتیبانی کسب و کارها
بهبود مدیریت نوآوری در کسب و کارها
ایجاد و تقویت سیستم مدیریت دانش

در حوزه توسعه توانمندیهای داخلی:
مدیریت بهینه سرمایه های مالی، فیزیکی، انسانی، اطلاعاتی، دانشی و …

ماموریت

ارائه محصولات و خدمات با کیفیت متناسب با سلیقه و رضایت مشتری در سطح ملی و بین المللی و تعهد به افزایش سطح رفاه کارکنان با تکیه بر حاکمیت شرکتی به نوعی که همگان ما را با رشدپایدار، ارزش آفرین، سخت کوشی، استفاده از ابزارهای نوین و متعهد به ارزش های اخلاقی و مسئولیت های اجتماعی بشناسند.

بیانیه ارزش

مجموعه توسعه طلوع تجارت خلیج فارس خود را در راه اعتلا و سرافرازی ایران عزیزمان مسئول می داند هدف گروه که اکنون در تلاش و تجربه همکارانمان متجلی شده است تلاش برای ارائه بهترین محصولات از یک سو و سرمایه گذاری در امور مولد، ایده های خلاقانه و دانش بنیان از سوی دیگر است این مهم با توسعه کسب و کار، ارزش آفرینی، اشتغال پایدار، اصول حاکمیت شرکتی، مسئولیت اجتماعی و توسعه سرمایه های انسانی دنبال خواهدشد.

در این راه باور داریم که با تلاش همگانی و بهره مندی از دانش روز و توکل بر خداوند می توانیم در افزایش تولید ایجاد اشتغال، توسعه صادرات و رضایت مشتری با حداکثر توان نقش آفرینی کنیم . این مجموعه تلاش خواهد کرد در نیل به این اهداف با حداکثر استفاده از توان داخلی، تعالی و توسعه مجموعه همکارانمان را در کنار سود آوری تامین نماید. از دیگر سو توجه به نخبگان کشوری و استفاده از توان و دانش ایشان با استفاده از مشارکت و سرمایه گذاری در ایده های خلاقانه محیط مناسب را برای پرورش و نوآوری در این مجموعه مهیا خواهد بود.

ارزش‌های سازمانی

حمایت از ایده های خلاقانه و فناورانه
دانش افزایی همکاران
شایسته سالاری
مشتری مداری
توجه به تعالی سرمایه های انسانی
رشد و توسعه همگن در فعالیت ها