شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ فعال در حوزه صنایع و معادن

طلوع فولاد پارس

صنعت فولاد به عنوان یکی از مهمترین صنایع کشور از دهه‌های گذشته در مسیر نوسازی کشور شناخته می­‌شود. یکی از مهمترین مشکلات موجود در صنایع فولادی کشور عدم توجه به زنجیره­‌های پایین دستی فولاد و عدم انجام سرمایه‌­گذاری در این صنایع علی‌رغم وجود منابع سرشار سنگ آهن در کشور است. در این راستا شرکت طلوع فولاد پارس در حال احداث کارخانه آهن اسفنجی به ظرفیت 1.7 میلیون تن در شهرستان سیرجان استان کرمان می‌باشد و این پروژه در سال 1402 به بهره‌برداری خواهد رسید. شروع فعالیت این مجموعه گامی مهم در توسعه صنعت فولاد و تکمیل زنجیره‌­های پایین­‌دستی فولاد بشمار می‌­آید.

معرفی شرکت …

قائم آلوم نور

توسعه فعالیت های تولیدی با هدف ایجاد ارزش افزوده بیشتر و ارائه محصولات با کیفیت از جمله اهداف هلدینگ توسعه طلوع تجارت خلیج فارس می باشد. با هدف احداث سایت صنعتی جهت انجام امورتولیدی و خدماتی مجتمع صنایع قائم آلوم نور با بیش از یک میلیون مترمربع مساحت در اتوبان تهران -ساوه در حال فعالیت و توسعه زیرساخت های تولیدی می باشد. تولید اتوبوس برقی و کشنده هم اکنون در هجده هزار متر سوله و سایت اداری این مجموعه در حال انجام است.

معرفی شرکت …

توسعه طلوع معادن خلیج فارس

حضور فعال در زنجیره ارزش فولاد و عزم مجموعه برای تاسیس کارخانه آهن اسفنجی ، همچنین ظرفیت های عظیم معدنی کشور و عدم توجه به دانش روز در استفاده از این ظرفیت ها فرصت مناسبی برای ورود به این بخش با استفاده از ظرفیت نخبگان کشور و فعالیت های دانش بنیان ایشان در حوزه معادن و صنایع معدنی است. در این راستا شرکت توسعه طلوع معادن خلیج فارس در سال 1399 با هدف افزایش بهره وری در حوزه معدن با تکیه بر فعالیت های دانش بنیان و ایجاد واحدهای فرآوری و سورتینگ وارد این عرصه شد. استفاده توأمان از توان خبرگی و نخبگی و حضور در معادن کوچک مقیاس این شرکت را به اهداف تعیین شده اولیه خود رسانده و توسعه فعالیت ها با سرعت و استفاده از دانش روز در این شرکت در حال انجام است.

معرفی شرکت …

ریل گشا پارسیان

افزایش بهره‌­وری شرکت­‌ها در خطوط ریلی مسافری و باری به میزان زیادی به انجام تعمیرات در زمان مناسب با کیفیت بالا، تامین به‌موقع قطعات، لوازم و تجهیزات و کنترل هزینه­‌ها در بحث تعمیرات اساسی و هزینه‌­های جاری تعمیراتی بستگی دارد. خلا وجود شرکت­‌های تخصصی در این حوزه علاوه بر کاهش بهره­‌وری می‌­تواند هزینه­‌های تمام شده شرکت­‌های فعال در حوزه حمل و نقل ریلی باری و مسافری را بالا ببرد. از آنجاییکه بخش مهمی از فعالیت هلدینگ توسعه طلوع تجارت خلیج فارس در حوزه حمل و نقل ریلی متمرکز است، شرکت ریل گشا پارسیان در نگاه کوتاه مدت به منظور رفع نیازهای تعمیراتی و تجهیزاتی شرکت‌­های ریلی عضو گروه و در نگاه میان­‌مدت به عنوان شرکت فعال در حوزه خدمات فنی­ و مهندسی ریلی فعالیت خود را ذیل هلدینگ توسعه طلوع تجارت خلیج فارس آغاز نموده و با استفاده از ظرفیت­‌های مهندسی و بازرگانی در این زمینه از شرکت­‌های پیشران می­‌باشد.

معرفی شرکت …

عماد خودرو خلیج فارس

شرکت عمادخودرو خلیج فارس با هدف سرمایه‌گذاری جهت راه‌اندازی خطوط تولید و تولید انواع خودرو با تکنولوژی‌های جدید و حافظ محیط زیست تاسیس گردیده است. فعالیت این شرکت با توجه به ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی کشور با ایجاد بسترسازی، خلاقیت و نوآوری و استفاده از پتانسیل‌های داخلی و اعمال ساز و کارهای نوین مدیریتی بخصوص در حوزه انرژی‌های پاک و صنایع نوین در حوزه حمل و نقل شهری و تولید انواع اتوبوس برقی Silver Bus با شهرداری تهران به عنوان بهره‌بردار 50 دستگاه اتوبوس برقی در خط میدان بهارستان – میدان جمهوری مشارکت دارد.

ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت تولید خودروهای ماک، ون، لکوموتیو و واگن و تولید خودروهای فوق با پلتفرم برقی با حداکثر استفاده از توان داحلی از اهداف میان‌مدت این شرکت می‌باشد.

معرفی شرکت …

در صورت نیاز به کسب هر گونه اطلاعات بیشتر، با ما در ارتباط باشید